Diagnostyka

Aby postawić diagnozę choroby Parkinsona konieczne jest przeprowadzenie odpowiednich badań i konsultacji. Można je wykonać w trakcie jednej wizyty w Klinice Jednego Dnia Neuro-Care. Taka szybka diagnostyka jest wygodna dla chorego i rodziny, zwłaszcza dla osób mieszkających w znacznej odległości od ośrodka.

Leczenie

Wiele osób z objawami parkinsonizmu wymaga konsultacji z wieloma specjalistami.
W Centrum Leczenia Choroby Parkinsona Neuro-Care chory może skorzystać z porad współpracujących lekarzy, neurologów, psychologa, neurologopedów. Wszystkie osoby zajmujące się chorymi specjalizują się w tej dziedzinie.

Leczenie neurochirurgiczne

Od 10 lat kwalifikujemy chorych do zabiegów neurochirurgicznych (zabiegów ablacji i głębokiej stymulacji mózgu DBS). Po zabiegu DBS (niezależnie od miejsca wykonania zabiegu neurochirurgicznego) obejmujemy chorych dalszą opieką (ustalanie parametrów stymulacji
i farmakoterapii).

  • Istnieje wiele fachowych poradników oraz tekstów w Internecie, z których można uzyskać wiele cennych informacji. Jednak nie mogą one być jedynym źródłem wiedzy. Zastosowanie zamieszczonych porad bez konsultacji z lekarzem może przynieść choremu szkodę.
  • Nie można rozpoznać choroby Parkinsona na podstawie informacji z gazet – można ją jedynie podejrzewać! Do Neuro-Care często trafiają osoby latami niepotrzebnie przyjmujące leki na parkinsonizm.
  • Leczenie i rozpoznawanie choroby Parkinsona warto prowadzić u lekarzy specjalizujących się w zaburzeniach pozapiramidowych (parkinsonowskich).
  • Podstawowa zasada leczenia choroby Parkinsona:
    leczenie musi być indywidualnie dobrane dla każdego chorego! „