Centrum Leczenia Choroby Alzheimera

W Centrum Leczenia Choroby Alzheimera Neuro-Care zajmujemy się kompleksową diagnostyką i leczeniem zaburzeń pamięci i otępienia.

Zapraszamy osoby, które zauważyły zaburzenia pamięci u siebie lub bliskiej osoby, w celu postawienia diagnozy i dobrania odpowiedniego leczenia.
Zapraszamy także osoby ze stwierdzoną chorobą Alzheimera lub innym otępieniem. Proponujemy wielokierunkową terapię pod opieką naszych specjalistów.

Sprawdź jakie korzyści czekają na Ciebie w Neuro-Care:

 • W Neuro-Care diagnostykę i leczenie choroby Alzheimera pacjentów prowadzą lekarze specjalizujący się w tej dziedzinie w ramach Centrum Leczenia Choroby Alzheimera
 • Pierwsza konsultacja trwa ok 1 godziny zegarowej. W jej trakcie specjalista neurolog analizuje aktualne wyniki badań, jeśli to konieczne zleca badania uzupełniające, przeprowadza badanie neurologiczne i kieruje pacjenta na testy neuropsychologiczne (ok 1 h 30 min).

W diagnostyce choroby Alzheimera szczególnie ważna jest ocena umiejętności wykonywania przez pacjenta prostych zadań logicznych, matematycznych i pamięciowych. W Neuro-Care takie testy wykonuje z pacjentem doświadczony psycholog. Nierzadko do uzyskania pełnego obrazu pacjenta przeprowadzamy tez konsultację z lekarzem psychiatrą. Bardzo ważne jest, by na wizytę pacjent przyszedł w towarzystwie bliskiej osoby – opiekuna.

 • Badania laboratoryjne i obrazowe zlecone przez lekarza na konsultacji przeprowadzane są szybko i bez kolejek
 • Wyniki badań możesz sprawdzić online
 • Psycholog wraz z lekarzem neurologiem omawiają wyniki badań pacjenta. Lekarz prowadzący przedstawia je następnie pacjentowi, stawia diagnozę i omawia możliwości leczenia. Decyzja o dalszym postępowaniu podejmowana jest wspólnie z opiekunem i osoba badaną.
 • Możliwości leczenia choroby Alzheimera w Neuro-Care:
  • Indywidualne dobranie odpowiednich środków farmakologicznych
  • Możliwość innowacyjnej terapii cerebrolizyną
  • W wybranych przypadkach istnieje możliwość zakwalifikowania się do bezpłatnego programu lekowego prowadzonego przez Neuro-Care (Leczenie, opieka lekarska i badania laboratoryjne oraz obrazowe w ramach programu, pacjent otrzymuje bezpłatnie),

Staramy się by w Neuro-Care leczenie i opieka nad pacjentem prowadzone są na najwyższym poziomie.

Przeczytaj również